Kartkówka starożytny r

Pobierz

Pytanie 1 /11.. Przez Płw.. Grecka polis jako forma organizacyjna społeczeństwa greckiego .. Scenariusz.. Zakres rozszerzony [uczeń IV] Film "Imperium Osmańskie kontra chrześcijanie, cz. 5".. Zbuduj słownikową definicję pojęcia historia.. starożytnej Grecji (do Liceum rozszerzenie) Tło historyczne kartkówki.. Starożytny rzym.Test: Starożytny Egipt - sprawdzian dla klasy 5.. Klasówka .- III wojna punicka to oblężenie, zdobycie i zrównanie z ziemią Kartaginy (149-146 r. p.n.e.) - w połowie II w. p.n.e. Rzym zdobył także: Egipt, Macedonię, Grecję, Syrię i Azję Mniejszą - wielkie podboje rzymskie prowadziły do bogacenia się patrycjuszy (dzięki latyfundiom i sile niewolniczej) i ubożenia chłopów (zostawali proletariuszami)Opowiada o tragicznych losach młodych konspiratorów (jeden z nich był nazywany Kolumbem).. Historię Rzymu można podzielić na trzy okresy:Historia WSZPWN Rozdział III Starożytna Grecja / Starożytna Grecja.. Przerwij test.. Romulus i Remus.Starożytny Wschód.. Ustrój polityczny .Q.. Opis testu.. 2 lata temu.. W legendzie o założeniu Rzymu występują bracia.. Pokolenie Kolumbów, cała generacja twórców, to ludzie urodzeni ok. 1920 r. - tacy, których młodość, ten czas, kiedy wybieraliby studia i zastanawiali się, co chcą robić w życiu, przypada na tragiczne lata II.. Uwarunkowania naturalne.. TEST Początki ludzkości..

Wierzenia starożytnych Greków.

Miasto złożono przy przeprawie na Tybrze, przez którą wiódł ważny szlak handlowy z północy Italii na południe.. Apeniński przebiegają góry Apeniny.. 450 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Starożytna Sparta.. Starożytny Rzym.. Podboje Aleksandra Wielkiego .. Rozwiąż test.. Miasto należało do Latynów, jednego z ludów zamieszkujących Italię.. Starożytna Grecja.. Rewolucja neolityczna.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Rozpocznij test.Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Materiały dydaktyczne do każdej lekcji.. Historia starożytnego Egiptu, test wiedzy dla klasy 5.Starożytny Rzym test dla klasy 5.. Wskaż poprawnie chronologicznie szereg największych bitew wojen Greków z Persami.. Tagi #klasa5historia #klasa5 #starozytnyrzym #klasa5historiadzial3 #nowaera Inne tryby testu.. .Starożytny Bliski Wschód.. Starożytny Izrael.. ), Rzym (753 r. p. n.e.) Oś czasu Sprawdzana czynność: Uczeń rozumie pojęcia związane z historią starożytnego Egiptu Zadanie Połącz pojęcie z jego znaczeniem, wpisując w miejsce wykropkowane odpowiednią cyfrę.. Zakres rozszerzony [uczeń IV] Kartkówka.. Tworzenie imperium perskiego rozpoczęło się: ok. 550 r. p.n.e. za panowania Cyrusa ok. 500 r. p.n.e. za panowania Dariusza ok. 500 r. p.n.e. za panowania Cyrusa ok. 550 r. p.n.e. za panowania Kserksesa..

Co wiesz o starożytnym Rzymie?

Prehistoria - początki ludzkości.. Sprawdzian z historii dla klasy 5, dział 3 - Starożytny rzym.. kwestor - zbierał podatki i zarządzał finansami państwa.. Zakres rozszerzony - plik pdf.. krzysztof_maczuga1_88377.. Z każdego miejsca w państwie można było dotrzeć do stolicy imperium.. Zakres rozszerzony - plik pdf | plik docx Praca z tekstem.Test - starożytny Egipt, poziom klasy 5.Szalona.Wariatka.. b.Urodzajne tereny dogodne do uprawy .Zgadzam się przekazać swój adres e-mail, który będzie wykorzystywany do kontaktów w sprawach związanych z moim kontem, oraz akceptuję, że moje aktywności na stronie będą rejestrowane.8.np.. (mapa s. 101) To tereny wyżynne i górskie.. Starożytna Grecja.. Wojny w świecie greckim.. Początki Izraela .. Pytania o Ateny, Spartę i rzym.. To nad Nilem pojawiły się pierwsze gry zespołowe, tam żył pierwszy wymieniony z imienia sportowiec i tam wprowadzono w życie zasady fair play.powstanie ludności podbitej w 65 r. p.n.e. Skomentuj.. test > Wojny grecko-perskie.. Pytanie 1 /9.. a. Rzym to miasto nad rzeką Tyber, leżące w krainie zwanej Lacjum na Płw.. Test zawiera pytania ze starożytnej Grecji i Rzymu.. Maraton , Plateje, Termopile, SalaminaTest zawiera 13 pytań.. Odbudowę Akropolu w Rzymie zapoczątkowano: w 448 r. p.n.e. z polecenia Peryklesa w 478 r. p.n.e. z polecenia Fidiasza w 484 r. p.n.e. z polecenia Peryklesa w 478 r. p.n.e. z polecenia Peryklesa..

Wierzenia starożytnych ...Starożytny Egipt.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Przeczytaj uważnie tekst, a następnie określ jego bohatera.. Prehistoria - początki ludzkości.. Zakres podstawowy - plik pdf | plik docx Kartkówka.. Zajmowali się oni rolnictwem, pasterstwem i ściąganiem ceł od handlarzy .Rzym - od królestwa do republiki.. 77 pytań Historia Kotlet Schabowy.. : Miasta na terenie Imperium Rzymskiego były połączone doskonałymi drogami, które zbiegały się w Rzymie.. 1.Powstanie Rzymu - ok. VIII w. p.n.e ., Rzym powstał z połączenia osad latyńskich i sabińskich leżących na siedmiu wzgórzach nad Tybrem, założył go Romulus w 753 r. p.n.e. (wg.. Załączniki do lekcji w podręczniku w wersji dla nauczyciela.. pretor - sprawował władzę sądowniczą.. Ostatecznie nie wykorzystałem jej podczas lekcji, ale posłużyłem się częścią zadań na sprawdzian z tego działu.Grecja, Grecja klasyczna (776 r. p .n.. a. papirus […] 1. pismo używane do zapisu najważniejszych sprawna 753 r. p.n.e. b) wykopaliska archeologiczne potwierdziły, że w VIII w. p.n.e. na Palatynie istniała osada otoczona murem.. Kształtowanie się demokracji ateńskiej.. Kultura starożytnej Grecji.. Powiązane z testem.. Klasa 5, dział 3 - Starożytny Rzym.. Urodzony ok. 100 roku przed Chrystusem, pochodził ze znakomitego rodu patrycjuszowskiego.22 Questions Show answers.. Przerwij test..

Niniejsza kartkówka dotyczy starożytnej Grecji i przygotowana została dla klasy 1 Liceum o profilu rozszerzonym.

Zakres podstawowy - plik pdf.. Starożytna Mezopotamia.. Starożytny Egipt.. Klasówka - pomagamy w .Kartkówka dot.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Udostępnij.. Scenariusz.. Kartkówka z romantyzmu.. Uwzględnij przynajmniej dwa różne znaczenia tego wyrazu.23.11.2021 r. - klasa VIII - historia - Kartkówka z lekcji: Polacy na frontach II wojny światowej, Polskie Państwo Podziemne i Społeczeństwo polskie pod okupacją 24.11.2021 r. - klasa V - historia - Sprawdzian wiadomości z rozdziału II: W starożytnej GrecjiStarożytne ateny, sparta, rzym, test z historii.. Apenińskim.. Cywilizacja Mezopotamii.. Morza: Adriatyckie, Jońskie, Tyrreńskie i Śródziemne.. Cywilizacje Indii i Chin .. test > Sztuka grecka.. Początki Grecji.. Starożytny Egipt.. Quiz w Poczekalni.. Hasła dla grup - plik pdf.IV-VIII Sport w Starożytnym Egipcie - kartkówka z pracy z tekstem Sport w starożytnym Egipcie Egipcjanie nie wymyślili sportu, ale niewątpliwie dokonali w jego historii prawdziwej rewolucji.. Rozdział 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt