Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania żaba

Pobierz

Odpowiedz na pytanie 1,2,3,4.Zadania w załączniku.. Do panny Twarde z wielkim żelazo topione kłopotem, Twardy dyjament żadnym nieużytyty młotem, Twardy dąb stary wiekiem skamieniały, Twarde skały na morskie nie dbające wały .1.. Na Alpach w Splügen 1829Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.. Jacek Kaczmarski Zbroja Dałeś mi Panie zbroje Dawny kuł platnerz ją W wielu pogięta bojach W wielu ochrzczona krwią W wykutej dla giganta Potykam się, co krok Bo jak sumienia szantaz Uciska lewy bok Lecz choc zaginal helm i miecz Dla ciala zadna w niej ostoja To przeciez w koncu wazna rzecz Zbroja !Przeczytaj uważnie lub wysłuchaj tekst M.. Czy w kwiecie paproci?. 3 Ponownie sluchamy nagrania Ex.. Dzień przesypiają, a nocą wylatują na polowanie.. Test sprawdzający rozumienie opowiadania.. Wyszukaj i przeczytaj fragmenty, które to wskazują.Przeczytaj uważnie wiersz Jana.. 1.Przeczytaj uważnie wiersz Jana Andrzeja Morsztyna,,Do panny".Uzupełniając poniższą tabelę nazwij i wskaż dostrzeżone w nim typowe dla baroku środki artystyczne.. Podkreślony fragment wiersza to:1.. Wiersz "Zaufałem drodze Wąskiej takiej na łeb na szyję z dziurami po kolana takiej nie w porę jak w listopadzie spóźnione buraki i wyszedłem na łąkę stała święta Agnieszka--- nareszcie --- powiedziała--- martwiłem się już że poszedłeś inaczej prościej po asfalcie autostradą do nieba --- z nagrodą do ministra i że cię diabli .Przeczytaj wiersz "Stepy akermańskie" ze str. 315. s. 81. i odpowiedz na pytania: W jakim nastroju utrzymany jest wiersz?.

Przeczytaj wiersz i odpowiedz na poniższe pytania.

Jeżeli masz możliwość, wydrukuj ćwiczenia, jeśli nie przepisz je do zeszytu.. Wybierz trzy zdania i rozwiń je dwoma wyrazami lub więcej.4.. Odpowiedz ustnie na pytanie 1,2 pod wierszem.. Do kogo zwraca się postać mówiąca w wierszu?. Uzupełnij tabelkę z zad.. Zadanie 4.. Ułóż podobne wyjaśnienia odnoszące się wyrażeń: RANNY PTASZEK, WIELKIE SUMY, WYSOKIE PŁOTKI.. Wypisz wyrazy i wyrażenia, które podkreślają samotność osoby mówiącej w wierszu.. Przeczytaj na stronie 29 (czytanka) wiersz pt. "Tydzień w szkole" .. Będąc na wakacjach, wyjazdach, wysyłamy kartki pocztowe z pozdrowieniami.. 1. pytanie.. Żywią się owadami.. W jakim miesiącu rozpoczyna się wiosna?. Odszukaj czasowników wśród innych części mowy .Testy sprawdzające umiejętność rozumienia czytanego tekstu dla klasy II i III.. Przeczytaj wiersz Jana Twardowskiego i wytłumacz na czym polega żart .. Analiza i interpretacja wiersz Stanisława Grochowiak.. Adam Mickiewicz, Do ***.. A elementy epickie to: relacja z przebiegu wydarzeń, charakterystyka postaci, opisy przyrody i obyczajów itd.. Odpowiedz na pytania: (pamiętaj - odpowiadaj pełnymi zdaniami) Co można usłyszeć, gdy zamkniemy oczy siadając w lesie?. karta pracy do pobrania.. 5 Ponownie sluchamy nagrania patrzac do ksiazki na tekst, przysluchujemy sie wymowie, zwlaszcza nowym slowkom Ex..

Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania.

Otwórz jeszcze raz ćwiczenia do polskiego na stronie 56 i zrób zadanie 1, 2.. Używaj pełnych zdań.. Porównaj je z wyrazami: zapłakany, zatroskany, zahukany, zaniedbany, zapisany, zaczytany i odpowiedz na pytanie.Przeczytaj wiersz i wykonaj zadania z kolejnych stron.. Może w miodzie jest - bo on taki słodziutki, może ją roznoszą krasnoludki na tacach, w srebrnych dzbanuszkach?. Przeczytaj lub wysłuchaj/ poproś rodziców o przeczytanie / wiersza W. Broniewskiego " Pierwiosnek" w Elementarzu na str. 42.. Temat: Kim była Emilia Plater?. Każda .. WYCHOWANIE FIZYCZNE.. Co może znaczyć słowo zamiaukany?. a to ten wiersz co był w książce ŻART Co to jest para wodna ?Odpowiedz na pytania dotyczące wiersz pełnymi zdaniami - polecenie 1 w ćwiczeniu, str. 91.. Teraz sam przeczytaj wiersz.. G r u c h a l s k a Przepisz (lub wytnij i przyklej) wyrazy w odpowiednie ramki.. (2 pkt) Przeczytaj wiersz Mariana Piechala o wydarzeniach w jednym z państw socjalistycznych po II wojnie światowej i wykonaj .Zadanie: przeczytaj ,,balon,, adama naruszewicza i odpowiedz na pytania 1 wyjaśnij, jak tłumaczy sobie lota balonem ,,gmin,, , czyli lud a jak filozof 2 Rozwiązanie: ad 1 dla ludzi prostych, dla gminu wyczyn blancharda wydaje się być czarodziejskąDramatyczna - kłótnia w zamku (księga V), bardzo dynamiczna narada w zaścianku (księga VII), śmierć Jacka Soplicy (księga X)..

Przeczytaj wiersz Wieczór , podr.

Pokoloruj ramki na takie same kolory - polecenie 2 w ćwiczeniu, str. 91.. To wiersz pt. ,, Żaba''.Przeczytaj tekst legendy "Jak powstało Jezioro Żabie?". Przypomnij sobie jakie wyrazy są czasownikami.. Któreś z nas dostrzegło na polance - szałas.Przeczytaj fragment wiersza i odpowiedz na pytania: Na ziarnku maku stoi mały dom, Pieski szczekają na księżyc makowy I nigdy jeszcze tym makowym psom, Że świat jest większy , nie przyszło do głowy.. Wiersz o dyni Znacie dynię nasi mili Nikt jej przecież nie pomyli To warzywo dobrze znane Przez dzieciaki uwielbiane Dynia duże ma rozmiary Jeden" włosek" nie do pary Pomarańczowego jest koloru Od poranka do wieczoru Kształty dynia różne ma Wie to każdy kto ją znaZadanie: przeczytajcie uważnie wiersz i odpowiedzcie na pytania kim jest podmiot liryczny w jakiej sytuacji wypowiada swój monolog kim są inni Rozwiązanie: pieśń xx jan kochanowski kim jest podmiot liryczny podmiotem lirycznym jest autor wPrzeczytaj fragment wiersza Adama Mickiewicza, a następnie odpowiedz na pytania: I głos twój słyszę w szumie alpejskiej kaskady, I włosy mi się jeżą, kiedy się oglądam, I postać twoję widzieć lękam się i żądam.. 2 i 3 str. 29 (czytanka).. Nietoperze to niezwykłe zwierzęta..

Odpowiedz na pytania zawarte w ćw.

W jaki sposób możesz wykorzystać własną wyobraźnię?. Pewnego razu wybraliśmy się do lasu na jagody.. E. Letki "To ja, żaba"; opowiedz na temat zachowania bohaterów; przygód głównej bohaterki; odpowiedz na pytania do tekstu ( zapisz w zeszycie odpowiedź na pytanie 1 oraz 3 i wyślij mi zdjęcie swojej pracy).. Zaznacz w wierszu odpowiedni fragment i go przeczytaj.. Całą zimę nietoperze spędzają w chłodnych, wilgotnych jaskiniach lub piwnicach.Przeczytaj wiersz na str. 25 i odpowiedz na pytania.. Jeśli masz wątpliwości skorzystaj z wiersza.. B a r w y w i o s n y - R e g i n a G r u c h a l s k a Odpowiedz na pytania.. Nagle zerwała się burza.. Obserwowane Zaloguj .Temat: Niebo noca.Cele :- uczeń wypowiada się na temat wysłuchanych lub przeczytanych tekstów, - przepisuje wyrazy i zdania , - prowadzi obserwacje przyrodnicze, 1.. Karty ćwiczeń cz. 2e. polonistyczna - kl. 1b lekcja 7 11.05.2020 1. wiersz - jak to się pisze; Co to znaczy, że coś jest ufortyfikowane?Przeczytaj wiersz Danuty Wawiłow "Jesienią".. Dobierz wyrazy w pary.. W jaki sposób w wierszu pokazana jest samotność podmiotu lirycznego?. Poćwicz czytanie wiersza, a następnie wykonaj ćwiczenie 1 str. 29 umieszczone pod wierszem.. Zadanie 15.. Jan Brzechwa napisał wiersz o zwierzątku , które żyje w wodzie.. Pobaw się w ulubione gry z piłką.Przeczytaj wiersz i odpowiedz na pytania.. Odpowiadamy na pytania:Dlaczego żaba przyszła do doktora?Żaba przyszła do doktora, bo była słaba.Ja Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele 3.. Wykonaj zad.. Wysłuchaj wiersza Joanny Papuzińskiej pt. "Pytania" tu: załącznik nr 1 2.. Co powoduje ten nastrój?. Pytania Gdzie szukać dobroci?. 6.Przeczytaj uważnie wiersz "Telewizor", a następnie odpowiedz na pytania i wykonaj polecenia: Jaki ekran masz w sobie?. W jaki jeszcze sposób i gdzie proponujesz obserwację przyrody?. Schroniliśmy się pod ogromnym drzewem.. Odpowiedz na pytania :Zadecydowała o powstrzymaniu inwazji Turcji na Europę.. Nie ma wątpliwości Pan Tadeusz jest epopeją, ale współcześni nazywali go poematem.Otwórz podręcznik do języka polskiego na stronie na stronie 59, przeczytaj tekst i odpowiedz na 3 pytania pod tekstem.. listek .Przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania zaznaczając właściwą odpowiedź.. Na podstawie informacji z zielonej ramki ze str. 316 zanotuj w punktach cechy sonetu.. Przepisz pary wyrazów do zeszytu według wzoru: Odkrywca odkrywa.. Czy ją trzeba sposobem Kopciuszkawiersz; Przeczytaj wiersz Stanisława Grochowiaka "Telewizor".. Latają w powietrzu, chociaż są ssakami..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt