Kartkówka opowieść o

Pobierz

a) Że jeśli Scrooge nie odwiedzi siostry, ona umrze b) Że wkrótce ktoś go zabije c) Nic nie powiedział 6) Ile lat miał Scrooge?. Kartkówka ze znajomości treści lektury Antoine da Saint Exupe'ry "MAŁY KSIĄŻĘ" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Powiązane z testem.Plik pytania z kartkówki Opowieść Wigilijna.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Kartkówka służy do weryfikacji stopnia opanowania przez ucznia niewielkiej ilości materiału.. O czyjej wizycie poinformował dzieci pan Bóbr?. "Opowieść wigilijna" to lektura do 7 klasy szkoły podstawowej.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. - wywiad z Ryszardem Kapuścińskim "Wyjechani" to my (fragm.). Obejmuje pytania ze znajomości lektury "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza oraz model odpowiedzi.. Ojciec skąpił mu rodzicielskich uczuć, a gdy był czeladnikiem cierpiał biedę.. Część 2.. 21 Obserwuj autora.Pamiętaj o wyznacznikach listu.. Napisz opowiadanie o wizycie duchów w narracji pierwszoosobowej .Wprowadzenie.. Klasa 7, temat: Nie gniewaj się na mnie, Polsko.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Część 3. a) Pudding b) Indyk c) Barszcz z uszkami 5) Co powiedział trzeci duch?. a) rodziców, b) Aslana, c) pana Tumnusa..

"Opowieść wigilijna" - kartkówka ze znajomości lektury.

Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. a) Czarną Czarownicę, b) Zielonego .Opowieść wigilijna.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. Część 1.. Karol Dickens "Opowieść wigilijna".. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Dokąd udał się Edmund?. 1) Jaką rolę pełniła Biała Czarownica w Narnii?. a) do zamku Białej Czarownicy, b) do domu, c) do mieszkania pana Tumnusa.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Karta pracy.. E-ćwiczenia - zestaw do tematu dostępny pod linkiem Zobacz materiały dodatkowe na końcu lekcji.. Daje wskazówki Polakom na temat poprawności .Rozwiąż "Wielki Test o Chopinie" pytanie 1 z 36 W 1810 r. spędził tam zaledwie kilka pierwszych miesięcy życia, ale potem wracał i grał koncerty w ogrodzie.20.Jak się zachował Fred gdy jego wuj wszedł do jego domu?. Ostrzegamy - quiz z "Opowieści wigilijnej" nie jest łatwyQuiz.. NigdyJesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.. - wywiad z Katarzyną Kawecką.. Opis testu.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.11.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Kazał mu wyjść.. "Będę uczył się z przeszłości, żył teraźniejszością i ufnie patrzył w przyszłość"..

Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Opowieść wigilijnaPobierz: kartkówka z lektury mały książe między nami.pdf.

aga_zuraw_64002.Kartkówka z antyku Kim był Homer?. Pierwszym epikiem, żył w VIII wieku przed naszą erą, był pieśniarzem (aojdem), stworzył dwa wielkie eposy: Iliadę i Odyseję.. Pytania o najdrobniejsze szczegóły zabijają radość czytania, nie pozwalają skupić się na emocjach i przeżyciach wewnętrznych, które wyzwala kontakt z książką, a czynią z tego szlachetnego zajęcia rodzaj .Test Z Opowieści z Narnii - Teleturniej.. Przyjął go i zasiedli do klacji.. Odpowiesz na pytania o autora dzieła, jego głównych bohaterów i czas akcji, a my powiemy ci, czy warto jeszcze raz wrócić do lektury i uzupełnić braki.. Kogo spotkały dzieci i Bobry podczas wędrówki?. Powodzenia!. Kartkówka ze znajomości treści lektury Charles Dickens "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. a) Więziła Jasia i Małgosię b) Przyjaźniła się z bobrami c) Spowodowała wieczną zimę bez Bożego Narodzenia d) Czekała z niecierpliwością na przybycie Aslana 2) Kogo doprowadziły Bobry do Aslana?Test ze znajomości lektury Opowieść wigilijna Rząd A Rozwiąż test - odpowiedzi zapisz na karcie odpowiedzi.. Już jako uczennica snułam refleksje nad niesprawiedliwością wszelkich kartkówek z treści lektur.. "Świat się rusza" (fragm.). Zaproszony przez kuzyna na Wigilię, Scrooge: a) zgodził się z radością, b) niegrzecznie odmówił wizyty, c) grzecznie odmówił wizyty, d) zgodził się niechętnie..

Opowieść o początkach (podręcznik, strona 11) - plik pdf "Mitologia Prasłowian (podręcznik, strona 17) - plik pdfOdwrócona kartkówka.

Przewiń.. Od niego zaczyna się właściwie historia literatury naszego kręgu kulturowego.. Pobierz.. Scenariusz lekcji 12.. Te niedostatki pragnął sobie zrekompensować pieniędzmi.a) Bob Cratchit b) Jakub Marley c) Dolly Bantry 4) Jakie jedzenie było opisywane w książce?. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna" Rozwiąż test.. Poproszony o wigilijny datek naOpowieść o Ebenezerze stanowi tło do rozważań na temat ludzkiego życia, roli pieniądza w życiu każdego człowieka.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test Opowieść wigilijna - streszczenie i test, Opowieść wigilijna podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, wykorzystując podręcznik Między nami.. Test składa się z 12 pytań.. Pomaga uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych uporać się z trudnymi zagadnieniami literackimi i językowymi.. a) 78 b) 94 c) Nie było podane w książce .Małgorzata Woźna - magister filologii polskiej oraz kultury i praktyki tekstu, korepetytorka, korektorka i copywriterka, autorka bloga Prosty Polski, na którym od 2016 roku publikuje artykuły dotyczące języka polskiego..

Tradycja głosi, że był to ubogi i niewidomy starzec.Pobierz plik kartkówka_ze_znajomości_lektury_chłopcy_z_placu_broni_odpowiedzi już teraz w jednym z następujących formatów - PDF, DOC.W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce danego materiału.

Zapiski z lektury.. Tagi #opowiescwigilijna #lektury #lekturyszkolne #karoldickens #dickens Inne tryby testu.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych na naszej stronie dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom edukacyjnym!Opowieść Wigilijna - test ze znajomości lekturyRozpocznę od wyjaśnienia piękna, które polegało na życiu wg takich wartości jak honor, godność i patriotyzm.83% "Kamienie na Szaniec" Oni umieli pięknie żyć i pięknie umierać; 84% "Kamienie na szaniec to opowieść o ludziach którzy potrafili pięknie umierać i pięknie żyć "84% Bohaterowie "Kamieni na szaniec" potrafili pię .Test z lektury "Latarnik".. Nasz bohater nie miał szczęśliwego dzieciństwa.. Rozwiąż test!Najbardziej kompletny test z lektury Opowieść wigilijna jaki znajdziesz w sieci.. E-podręcznik Bliżej słowa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt